Artystą każdy może być

Taką informację otrzymuje dziecko, które sięga po książkę “Van Dog” autorstwa Gosi Herba i Mikołaja Pasińskiego. Tu ostrzeżenie, na tę lekturę trzeba wygospodarować dużo czasu. Można ją studiować godzinami, wyszukiwać szczegół po szczególe. Wszystko w kolorach lata, z energią jaką spotkać można tylko w naturze.

Łąka pełna dziwów, ale przecież młodego czytelnika i przyszłego artystę nie zaskoczy fakt, że jaszczurka idzie do Tokio, mrówki uwijają się przez cały dzień, a kury, owce i węże na jednej łące z dziećmi i rycerzem w zbroi. I te kolory i to skupienie malarza, który jest po prostu psem, a któremu deszcz i słońce nie przeszkadza w twórczej pracy. Jest przygotowany na każdą okoliczność, nawet na odwiedziny kosmitów.

Jeśli wasze dzieci zaczną przeglądać z uwagą ilustracje, strona po stronie, spokojnie ugotujecie obiad, rozwiesicie pranie, wysprzątacie łazienkę i ogarniecie górę prasowania. A one nadal będą zatopione w chciałoby się rzec czytanie, ale tu jest coś znacznie więcej. Bogactwo tej książki to prawdziwy majstersztyk. Koniecznie weźcie do rak, raczej już nie odłożycie na półkę.

Van Dog – Mikołaj Pasiński (Książka) – Księgarnia Internetowa Egmonthttps://egmont.pl/Van-Dog,52696085,p.html

2 thoughts on “Artystą każdy może być”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *