Basia, już nie tylko do czytania

Z Basią jest wyjątkowo, znamy się już od kilku lat, niby nic się nie zmienia, bo Basia wciąż chodzi do przedszkola, a jednak wszystko się zmienia…, pewnie dlatego tak się lubimy! Kolejne przygody rodziny Basi pojawiają się z dużą częstotliwością i każdy tytuł jest świetny. Kiedy czytamy z Kalinką (starsze dzieci są już za stare dla Basi), nie nudzę się ani ja, ani Kalina.

Jeden z ostatnich tytuów, traktuje o wielorybie, a raczej o tym, czego ów wieloryb nie powinien jeść, żeby go nie bolał brzuch. Dzięki prostej i sugestywnej sytuacji rodzinnej, zaczynamy myśleć o otaczającym nas środowisku i o tym jak na siebie wzajemnie wpływamy. Dobrze jest pomóc uświadomić dziecku, że ludzie produkują strasznie dużo odpadów, że śmieci są wszędzie, że cokolwiek kupujemy, generujemy kolejne śmieci…, uświadomienie tego dziecku i sobie, pozwoli inaczej patrzeć na robienie zakupów, inaczej podchodzić do segregowania śmieci, i wielu innych codziennych czynności.

Każdy młody czytelnik dowie się, co to znaczy być proekologicznym, jest szansa, że nauczą sie mądrze wybierać w przyszłości, a dziś będą pilnować nas-rodziców, nie generować kolejnych śmieci.

Jest jeszcze opowieść o Basi i zegarku, tu zegarek jest pretekstem do odpowiedzi na pytanie: czym jest czas? czy można go kupić i jak go odmierzać? i co być może najważniejsze, jak go nie marnować? jak nie tracić czasu? Ale jest w tej historii jeszcze ktoś: dziadek, któremu czas wyrzeźbił na twarzy zmarszczki…

O historii opisanej w książce “Basia i przyjaciele Janek”, będziecie mogli poczytać sami, bo chętnie oddam w dobre ręce…

Wystarczy udostępnić ten wpis do 21.12.2019r, ogłoszenie wyników w sobotę wieczorem. Powodzenia!!!

I jeszcze jedna wyjątkowa Basia, można ją czytać i można jej posłuchać. Historie tu opowiedziane i opisane, jak na Basię przystało mądre są i pogodne, prawdziwe i zabawne. Maria Seweryn czyta, a my słuchamy, to jest bardzo przyjemny czas, wtulamy się w siebie i słuchamy, słuchamy, słuchamy….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *