Basia nie musi siedzieć w domu

Mamy, aż trzy najnowsze książki o przygodach Basi, i tak się zastanawiam ostatnimi czasy nad jej fenomenem w naszym domu. Ta rezolutna dziewczynka, jak niektóre “ubranka” rośnie z nami, w końcu ona wciąż jest w przedszkolu, a my już dawno szkolni, ale Basia jest nam bliska i wcale różnicy wieku nie widać…

Tylko, że tym razem ona ma dużo szczęścia, szczególnie w książce “Basia i piknik”. Jak my jej zazdrościmy tego pikniku, biegania i zabawy z przedszkolnymi przyjaciółmi, ze zwierzakami, obserwowania przyrody, a konkretnie zaskorońca, i tego piknikowego jedzenia. Tak, wszystkiego jej zazdrościmy…

Zazdrościmy, bo przyszła wiosna, dzień jest dłuższy, kolejny tydzień ma być już bardzo ciepły i przyjemny, i wszyscy zostajemy w domu. Nie ma mowy o wyjściu do lasu, który w ostatnich tygodniach ratował nas, kiedy energia rozrywała dzieci na strzępy, a nasza cierpliwość dawno była już poza granicami. Szliśmy w las, gdzie cisza i spokój pozwalały ogarnąć świat emocji, nadszarpniętych relacji i niemocy w walce z niewidocznym….Nie wiem jak długo wytrzymamy bez lasu, boję się nagromadzonych zasobów energii w nas, i korona wirusa też!

Dlatego dobrze mieć Basię, spędzić z nią czas na pikniku i wyobrazić sobie, że jeszcze trochę, a my również bedziemy dobrze się bawić w zgodzie z naturą i z przyjaciółmi.

Kolejny tytuł to “Basia i przyjaciele: Zuzia” kłótnia rodziców, niewyjaśnione sprawy, niepewność, brak rozmowy z dzieckiem wywołuje w nim tyle uczuć, że z perspektywy rodzica i dorosłego nie sposób wszystkich tych emocji zobaczyć, ponazywać i im zaradzić. Przeżycia Zuzi, przedszkolnej koleżanki Basi, i to jak poradzili sobie w trudnej sytuacji najbliźsi pozwala zobaczyć świat emocji oczami dziecka. Świat to bogaty! pełen radości i strachów…, jak dobrze mieć fajnego tatę, który nawet jeśli nie wiele mówi, to jest obecny i bardzo pomaga.

Ostatnia książka “Basia Wielka księga przedszkola” jest dla Was, obejmuje cztery pory roku w przedszkolu, nam podobała się “Marzanna” i “Dżdżownice”. Historii przedszkolnych jest aż 19, będzie co czytać, kiedy nie można z domu wyjść. Żeby książkę otrzymać, należy udostępnić ten post i tyle. KONKURS BĘDZIE TRWAŁ DO CZWARTKU 9 KWIETNIA, w piątek wyjdę na pocztę (to jest powód opuszczenia mieszkania:) i wyślę egzemplarz zwycięzcy!

https://egmont.pl/Basia.-Wielka-ksiega-przedszkola,24352780,p.html

https://egmont.pl/Basia-i-piknik,24352814,p.html

https://egmont.pl/Basia-i-przyjaciele.-Zuzia,24352781,p.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *