Ciała niebieskie

Zachwyciły mnie ostatnio ciała niebieskie. Chociaż nie są moją pasją, przepadam za widokiem nocnego nieba, szczególnie w Lasocinie, gdzie świateł niewiele i gwiazdy na wyciągnięcie ręki.

Zainteresowały mnie ciała niebieskie z “Biblioteczki Montessori-Astronomia” przepięknie zrobione i wydane przez Edukacyjny Egmont. Karty zapakowane są w kartonowe pudełko, w środku znajduje się Przewodnik po gwiazdozbiorach, książeczka z opisem planet i pomysłami na zabawę edukacyjną z dziećmi. Celem zabawy jest nie tylko umiejętność rozpoznawania planet, ale również odkrywanie mechanizmów działania naszego układu słonecznego, co pozwala na lepsze rozumienie miejsca, jakie ziemia zajmuje w przestrzeni kosmicznej.

Pięknie wykonane karty edukacyjne, można wykorzystać w zabawie z bardzo małymi dziećmi, jeszcze nie czytającymi, od 3 lat. Można także wykorzystywać je do zabawy z dziećmi starszymi, które czytają i umieją korzystać z definicji. Możliwości jest dużo. Nam spodobało się łączenie planet kart z podpisami, i znajdowanie odpowiedzi na pytania o to, jakie siły działają w kosmosie, że planety “tańczą” wokół siebie i wokół słońca i nie spadają.

Znaleźć można tu też instrukcje, jak wykonać proste eksperymenty, które unaoczniają dziecku jak to działa. Świetna zabawa, dziś pierwszy dzień wakacji, czas wolny dla naszych dzieci, ale przecież nie dla nas…, tym bardziej wdzięczna jestem, że mogę moim dzieciom towarzyszyć w zabawie, rozbudzać ich naturalną ciekawość świata, wykorzystując do tego gotowe materiały. Tym bardziej, że edukacja i zabawa opiera się na pedagogice Montessori, która skupia się na zachęcaniu dziecka do obserwowania i doświadczania otaczającego świata. Dziecko uczy się samodzielności, nabiera pewności siebie i buduje autonomię. Dlaczego jest to ważne? w przyszłości ucząc się w szkole, dziecko samo znajdzie w sobie motywację do nabywania wiedzy i ponoszenia odpowiedzialności za to czego i jak się nauczy.

Zachęcam do zapoznania się z całą oferowaną Biblioteczki Montessori, pomysł na wakacyjny czas, trafiony!

https://egmont.pl/Biblioteczka-Montessori-Astronomia,17020929,p.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *