Czytam sobie z zaproszeniem do Biblioteki w Szczawnie Zdroju

Moja córka, czyta sobie książki na poziomie 3, z serii “czytam sobie”, najnowsza to: “Droga do Nobla”, opowiada o życiu Marii Skłodowskiej – Curie, kobiecie, która nie pomyślała, że będzie sławna, że dostanie nagrodę, że będziemy się o niej uczyć w szkole. Na pewno, nie pomyślała, o tym ile filmów o jej życiu i pracy będzie można zobaczyć. Maria Skłodowska – Curie, po prostu pracowała, z pasją, zaangażowaniem, z wielkim oddaniem, robiła to co kochała.

Dziś Ida poznaje jej historie i ciekawostki z jej życia, dzięki książce, która została napisana w prosty sposób, dużą czcionką, szybko, łatwo i przyjemnie pochłonęła lekturę (pewnie też dlatego, że nie jest początkującym czytelnikiem!). Sposób napisania całej serii “Czytam sobie” jest naprawdę przyjazny dla młodych czytelników. Na końcu książki znajduje się słowniczek, co w wypadku tego tematu okazało się pomocne, bo co to jest blenda uranowa? prekursorka? czy też znaczenie słowa seksistowski, nie jest dla naszych dzieci oczywiste.

Kalinka w tym czasie, zmaga się z poziomem I pt. “Pora na pomidora (w zupie)”, mamy gotowy przepis na pyszną pomidorówkę, chyba oddam kuchnię w posiadanie na dwie godziny dziewczynkom i zobaczymy co z tego wyniknie?

Dlaczego piszę o tym właśnie dziś, jest ku temu wyjątkowa okazja, ponieważ kilka książek z tej właśnie serii, napisała pani Ewa Nowak, pedagog – terapeuta, można obecnie przeczytać około 10 jej tytułów z serii “Czytam sobie” i jeszcze kilkanaście innych, i dla dzieci, i dla młodzieży. Jest też niepowtarzalna okazja spotkać się z panią Ewą Nowak w Bibliotece w Szczawnie Zdroju, gdzie będzie gościem w najbliższą środę 27.09.2017 od godziny 11:30 do 12:30

Nam udało się jeszcze przeczytać inne tytuły tej pani, które oczywiście polecamy:

https://egmont.pl/seria/CZYTAM-SOBIE,s,633860

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *