Folklor nasz powszedni

DSCN7865Zachwycam się folklorem, polską kulturą ludową, piękną i niezwykle kolorową. Jest taka książka, która przybliża wielkie bogactwo świata, który wydawać mogłoby się już nie istnieje…

Okazja, żeby o tym bogactwie opowiedzieć dzieciom językiem przystępnym nie nadarza się za często, a książka o której chcę napisać jest nominowana do tytułu: Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2015 i jeśli już o niej przeczytacie, jeśli ją pooglądacie to koniecznie trzeba wziąć udział w głosowaniu:

http://fldd.pl/2016/glosowanie/

DSCN7868Wracając do książki jest piękna! Stroje ludowe, nakrycia głowy, hafty, papierowe wycinanki, drewniane zabawki czy kuchnia regionalna. Jak te stroje wyglądały, co oznaczały przyśpiewki ludowe, jak, co i kiedy jedzono, czym bawiły się dzieci, jak przekazywana była wiedza i tradycja z pokolenia na pokolenie. Wszystkie informacje można znaleźć w książce i z każdą stroną zachwycać się cudownymi wzorami. Osobiście od jakiego już czasu, szukam i otaczam się drobiazgami posiadającymi elementy polskiego folkloru, na przykład etui na telefon czy pościel. I cieszę się, że naszą biblioteczkę zasiliła książka “Cuda Wianki” pani Marianny Oklejak.

Głosować można do 23.05.2016, ciekawa jestem czy Wam książka podoba się też?

DSCN7871DSCN7869

 

4 thoughts on “Folklor nasz powszedni”

  1. Świetna! Przypomina mi odrobinę serię książek 1001 drobiazgów. Piękne kolory a do tego wiele pouczających informacji. Ja również lubie folklor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *