Pora relaksu!

dsc09206Ja wiem, że teraz wszystkie piękne, młode mamy przejęte rolą “matki-dobrodziejki” stukają się w głowę i myślą sobie: jakiego relaksu? człowiek ledwie się obudzi zmarnowany po nieprzespanej nocy, a tu pranie, gotowanie, dotlenianie dziecka i przy okazji siebie, zimna kawa, niedojedzone śniadanie i jeszcze dom do ogarnięcia, a tu ktoś mówi, że matka może i ma czas na relaks. Ok, drogie mamy i dziewczyny nie ja to wymyśliłam, ja tylko rozmarzyłam się, że to może być możliwe…, a ponieważ nadarzyła się okazja zakupiłam sobie dostęp do portalu: http://stressfree.pl/ i korzystam od kilku tygodni z kursu Zrelaksowana mama.

Ale dziś nie o tym, do kursu i tego czego się dowiedziałam i nauczyłam chętnie w najbliższym czasie powrócę. Dziś o relaksie, cokolwiek on oznacza…

Bo wiem, że dla każdego oznacza coś indywidualnego i na pewno przyjemnego, dla mnie to czas szczęścia, ale tylko wtedy, kiedy osoby mi bliskie, również są szczęśliwe. I ja ten czas dostałam ostatnio w prezencie od rodziny, która zabrała dzieci (całą trójkę-pełną temperamentu i wigoru i bardzo głośno wyrażającą swoją i radość i potrzeby!) do Zakopanego.

Tacy odważni!!!

I ja właśnie chciałabym rodzinie podziękować, za mój czas relaksu i szczęście naszych dzieci. Ja wybrałam się z mężem na randkę, na koncert i do kina. A nasze dzieci w tym czasie świetnie bawiły się z ciocią i dziadkami i wcale do domu nie chciały…, i dobrze, bo właśnie tego potrzeba matce, aby poczuła, że ma czas na relaks, potrzeba przeświadczenia, że bliscy (dzieci) są szczęśliwi. I jeszcze słówko, dla wszystkich wykończonych młodych mam, najlepsze przed Wami, to jest możliwe i wasze dzieci, też nauczą się oddychać bez waszej obecności i czerpać radość z towarzystwa innych osób niż mama…, tylko dajcie im szansę!

dsc09245

Do warsztatów powrócę szybko i chętnie Wam opiszę co pomogło mi uwolnić dzieci spod skrzydeł i pewności, że tylko mama potrafi zająć się dziećmi jak należy…

 

 

 

 

One thought on “Pora relaksu!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *