Jak pokochać warzywa?

Czy wiesz jakich roślin uprawia się najwięcej na Świecie? Popularna dwunastka to: ziemniak, batat, sorgo, soja, trzcina cukrowa, kukurydza, ryż jęczmień, burak cukrowy, pszenica, banan, maniok.

Zanim odkryto możliwość uprawy roślin, jadano tylko to co rosło dziko. Rozwój rolnictwa zapoczątkował możliwość zmian w uprawianych roślinach. Ludzie zmieniali (i nadal to robią) niektóre cechy roślin, by łatwiej i szybciej je uprawiać.

A wiecie jakie jest miejsce pochodzenia popularnych dziś roślin? np. dyna pochodzi z Ameryki Północnej, poziomka z Ameryki Południowej a brzoskwinia z Chin.

W książce: “Dlaczego jemy rośliny?” przeczytacie o krzyżowaniu i obserwacji roślin, o ochronie różnorodności. I o tym, jak dobrze jeść warzywa, choć człowiek ingeruje we wszystko i poprawia naturę.

Być może ta książka zachęci Was do samodzielnego zasadzenia i wyhodowania rośliny w doniczce, na balkonie lub w ogródku u babci. To jest wyzwanie, cierpliwie czekać na wzrost, a później zjeść owoc pracy własnych rąk.

Można zacząć od zasiania rzeżuchy, na pewno wyrośnie, choć nie każdemu smakuje 😉

To ciekawa pozycja na pewno edukacyjna i dla dzieci atrakcyjna, Jest pięknie ilustrowana i napisana w sposób zabawny, do tego mnóstwo w niej ciekawostek.

Pamiętajcie warzywa są najlepszą alternatywą dla mięsa i jest w nich wszystko czego potrzebujemy do zdrowego życia i dorastania, jak nie wierzysz spójrz na słonia, antylopę czy goryla. Smacznego!

https://egmont.pl/Dlaczego-jemy-rosliny-Sekrety-owocow-warzyw-i-zboz.-Akademia-madrego-dziecka.-Chce-wiedziec,63369224,p.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *