KONKURS ZIMOWY

Jest taki czas, kiedy z przyjemnością oddajemy się siedzeniu w domu, czytaniu, gotowaniu, gapieniu się na filmy, czy seriale, lub też rozwijamy się towarzysko i spotykamy się z przyjaciółmi. Kiedy zimno za oknem, kiedy pada deszcz, czy śnieg…, no dobra, kiedy pada śnieg, to jest szansa, na wyjście, nie z przymusu, czy konieczności, a dla przyjemności. Tyle tylko, że śniegu brak, jeśli coś pada to tylko przez chwile wygląda jak zima, później jest już tylko plucha i kałuże.

Taki czas właśnie nadszedł, ja z przyjemnością spędzę go z rodziną i książką, tylko warunki mam takie, że za długo to się nie da! Energia nasze dzieci roznosi, dlatego konieczność zachodzi zorganizowania się i wspólnego zagospodarowania czasu. Szczególnie, kiedy jest to czas wolny, czyli ferie zimowe, u nas od dziś, czas start!

Dziś szukaliśmy zimy (czytaj śniegu!) w naszej okolicy, mamy to szczęście, że znaleźliśmy i śnieg i miejsce na saneczkowanie już 20 km od domu, nie każdy ma tak blisko góry. Co więc robić? Najbardziej lubimy grać w gry planszowe, ostatnio prym wiedzie “5 sekund”, trochę się uczymy, trochę wygłupiamy, trochę i kłócimy. Co jeszcze można robić? Mam kilka propozycji :

a dokładnie trzy, pierwszy tytuł, który pozwoli dobrze i twórczo wykorzystać czas Wasz i dzieci to:

Reprint popularnej na początku XX wieku książki Co? Jak? Napisać? pozwoli rozwinąć talenty pięknego pisania, dzięki łatwym metodom opracowanym przez profesjonalistów. Do książki  dokupić można osobny zeszyt ćwiczeń, który pozwoli sprawdzić w praktyce, jak pięknie pisać zgodnie z opisanymi w książkach założeniami. Można poćwiczyć rękę i zaangażować w to zadanie dzieci, niechętne do pisania coraz bardziej.

Kolejne dwie propozycje, były już prze ze mnie opisane jakiś czas temu, zachwycałam się kolorystyką tych tytułów i pięknym wzornictwem, moim ulubionym:

Ciekawym sposobem spędzenia wolnego czasu są również różnorodne zagadki. Który maluch nie lubi zagadek? Tak jak ART Egmont zagadek nie prezentował wcześniej nikt – przepięknie ilustrowane przez Marianne Oklejak w folkowym wydaniu Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych pobudzają nie tylko umysł, ale też wrażliwość estetyczną. Mogą być też ciekawym wstępem do rozmowy o polskiej kulturze ludowej – w której pomocne będą Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych. Przepięknie zilustrowane zwyczaje i elementy kultury ludowej poszerzą wiedzę i zachwycą oko.

http://www.dzieci-smieci.pl/cuda-niewidy-przedsmak-wakacji/

http://www.dzieci-smieci.pl/folklor-nasz-powszedni/

 

 

Wszystkie trzy tytuły są do wzięcia, wystarczy w kilku słowach napisać, jak Wy lubicie spędzać czas, kiedy niekoniecznie pogoda Wam sprzyja. Zapraszam do zaznaczenia, który z wymienionych tytułów Was interesuje.

Na odpowiedzi czekam od dziś 15.01 do 21.01, nagrody wyśle sponsor i organizator konkursu, czyli wydawnictwo  Egmont. 

A wszystkich chętnych, zapraszam na stronę, gdzie znajdziecie także inne tytuły, które pozwolą spędzić czas twórczo i kreatywnie, nie tylko podczas ferii zimowych. Dobra wiadomość jest taka, że można skorzystać z atrakcyjnego rabatu (-30%) podaję hasło, uprawniające do promocji: artblog

https://egmont.pl/seria/ART,s,625756

10 thoughts on “KONKURS ZIMOWY”

 1. My najchętniej w taką niezdecydowaną pogodę spędzamy czas w palmiarni.Tam przynajmniej cieplutko i mamy namiastkę lata i koloru zielonego którego tak bardzo nam brakuje.

 2. My czytamy, gramy w planszowki, wycinamy cuda z papieru, kleimy i wymyślamy różne zabawy i historie z wycinankami w roli głównej. Teraz, mimo świetnej pogody, siedzimy z chorobskiem w domu i nie dajemy się nudzie…

  1. Czyli bardzo twórczo, kreatywnie i z humorem! Super! dziękuję za komentarz i zdrowia życzę

 3. U nas pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu. Albo leje albo wieje. Nasz sposób na spędzanie wolnego czasu to planszówki, karty albo wspólnie oglądamy filmy. Czasem wyjazd na basen.
  Czekamy na sprzyjającą pogodę bo czeka na nas lodowisko. Wszyscy prócz taty zaopatrzeni w łyżwy więc będzie jazda

 4. W dzień wolny a pochmurny, żeby w jeszcze większą handrę nie wpaść, wybieram jakieś nieodkryte jeszcze miejsce, a to muzeum, a to mikrokino, a to palmiarnię… dla zrekompensowania szarości świata zewnetrznego, żeby ubarwić świat wewnętrzny ❤️

 5. Nasza trójka w dni, kiedy musimy siedzieć w naszym poddaszowym gnieździe najbardziej lubi trzy sposoby na spędzenie czasu:
  – gramy w gry planszowe, a raczej dzieci uczą matkę grać w w/w
  – robimy sobie górę dobrego jedzenia, zakopujemy się w kocyk i oglądamy bajki
  – namiętnie gramy w skojarzenia

  Często bywa też tak, że dzieci przygotowują przedstawienia, wierszyki i układy taneczne, a mama potem bawi się w zachwyconego widza 😀

  najbardziej podoba nam się książka Cuda Wianki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *