Trudna przyjaźń damsko-męska

DSCN8128Dlaczego przyjaźń damsko-męska jest trudna? dlatego, że wciąż podlega ocenie innych, często naśmiewaniu i niedowierzaniu, no jak chłopak z dziewczyną? i tak dobrze się dogadują? “No niemożliwe”, mówił jeden Albert, którego kiedyś w pracy poznałam…, można by jednak odpowiedzieć: możliwe!

O takiej właśnie fascynująco ciekawej przyjaźni i zabawie  dziewczyny z chłopakiem jest jedna z książek z serii o Albercie Albertsonie wyd. Zakamarki. Jedyny problem Alberta to jak tu ukryć, że Mika jest co prawda dziewczyną, ale przecież zabawa z nią po wielokroć jest ciekawsza niż z niejednym kolegą. Jak sobie poradzić z naśmiewaniem i krytyką innych kolegów,którzy uważają, że dziewczyny są:

  • słabe i ciągle płaczą
  • śmieją się nie wiadomo z czego
  • stroją się i przeglądają wciąż w lustrze
  • bawią się w nudne rzeczy
  • do tego chodzą parami

DSCN8130Skąd Albert ma siłę i odwagę, żeby pomimo przykrych napisów na ścianie w chłopięcej toalecie, kiedy robi się szaro i smutno i źle, skąd ma silę pozostać w zgodzie z sobą i nadal bawić się z koleżanką Miką? Mam na ten temat własne zdanie, moje dziewczyny na szczęście również uważają podobnie (pewnie dlatego, że to dziewczyny !!!). Dzieje się tak dlatego, że Albert już zdążył polubić Mikę i nie zauważył, że płeć ma tu znaczenie. Po za tym i tu dla mnie najważniejsze, dziewczynka Mika jest super koleżanką, ma głowę pełną pomysłów, dogaduje się z kolegami i zwyczajnie dobrze się bawi, a to co myślą inne dzieci po prostu ma w nosie….

Często słyszę, że coś jest “dziewczyńskie”, albo “tylko dla chłopaków”. Bywam też świadkiem niejednej zabawy rodzeństwa kiedy płeć nie ma najmniejszego znaczenia. Zabawa jest przednia a ja prawie zapominam, że mam dzieci…, aż do pierwszej kłótni! Traktuję to naturalnie, podobnie jak dzieci, kiedy wtrącam się i próbuje załagodzić spór, niepotrzebnie wszyscy się denerwujemy, przy odrobinie cierpliwości okazuje się, że rodzeństwo pomimo wielu różnic, nie tylko w kwestii płci, dochodzi samo do porozumienia.

Książka, jak większość z serii o Albercie bardzo mi się podobała, polecam: i proszę nie wyciągać mylnych wniosków Płeć jak najbardziej ma znaczenia!!!

albert_12_i-mika_420pxrgb_1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *