Zagrajmy!

75921853_ahoj-piraci_0_240x320_ffffff_scl_1Dziś o nadchodzącym czasie wolnym, kiedy to wszyscy jesteśmy w domu, cieszymy się sobą nawzajem, póki czas ku temu. Bo za chwilę dzieci podrosną i będą szukały powodu do wyjścia z domu. Co robić? żeby nie siedzieć przed komputerem czy z telefonem w ręce? Był czas kiedy rodziny spotykały się przy stole i potrafiły spędzić kilka godzin na wspólnym byciu. Był czas, kiedy rodziny spotykały się przed telewizorem i wspólnie oglądały program , film czy bajkę. Dlatego nigdy nie mogłam zrozumieć, dlaczego w wielu domach telewizor jest w każdym pokoju, wtedy szanse na spotkanie się malały.

Świetnym wynalazkiem do spotkania się w jednym miejscu całej rodziny jest kominek, naprawdę testujemy to już któryś rok z kolei, kiedy nadchodzą długie szare, zimne, wietrzne wieczory, wszystkich nas ciągnie do miejsca gdzie pali się ogień.

Mamy też inny sprawdzony, dobry sposób na czas razem, dzięki wydawnictwu Egmont, które pozwala nam testować na własnej skórze gry planszowe przez nich wydawane. Nasze ostatnie odkrycie to:

  1. Mali detektywi
  2. Ahoj, Piraci!

img_20161122_105101Obie są fantastyczne, pierwsza skierowana jest do dzieci młodszych, bo już od 3 lat, myślę, że trochę na wyrost ten wiek jest podany, ale dzieci są rozgarnięte, więc faktycznie szybko “złapią” zasady gry. To co nam się podoba w zabawie z małymi detektywami, to tempo gry, współpraca – bo wszyscy jesteśmy jedną drużyną, podpowiadamy sobie, pomagamy i spieszymy się, żeby zdążyć przed uciekającym szybko czasem.

Rewelacja, najfajniejszy jest brak przegranego, ponieważ u nas wciąż najmłodsza Kalinka z trudem znosi porażki, więc ta gra jest właśnie dla takich dzieci, które nie zniechęcą się bo wygrywa lub przegrywa cała drużyna. A zabawy jest przy tym naprawdę dużo, polecam bardzo dla całej rodziny!

 

img_20161120_162359Kolejna gra jest już dla starszych dzieci i wymaga większego skupienia. Graliśmy wiele razy, płyniemy przez wody, odpoczywamy na wyspach, gdzie można obłowić się w drogocenne skarby, chyba, że napotkamy na drodze tornado, lub okażemy się pazerni i wtedy możemy wiele stracić. Ta gra jest świetnie wykonana, tradycyjnie rzucamy kostką i jest jeden wygrany. Chwilę nam zajęło ogarnięcie zasad, ale po kilku “kolejkach” byliśmy już specjalistami. To również jest świetna gra dla całej rodziny! img_20161122_182957

Myślę, że wszyscy mamy sprawdzone i własne metody na czas spędzony z dziećmi, wszystkim nam dobrze robi wspólna zabawa, choć bywa, że wybuchnie jakaś sprzeczka, bo ktoś oszukuje, albo tylko komuś się tak wydaje…, osobiście zachęcam: usiądźmy do planszówki.

img_20161122_182319

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *